Crkve našeg grada – likovna izložba u Šibeniku

Katolička osnovna  škola u Šibeniku osmu godinu zaredom objavljuje likovni natječaj ¨Crkve našeg grada¨. Kroz zadanu temu cilj je potaknuti učenike na istraživanje, upoznavanje i predstavljanje kulturne baštine njihova grada i mjesta u formi likovnih radova. Kroz stoljeća društvo je gradilo različite tipove crkava, veće i manje, ali cilj je uvijek bio isti – gradnjom približiti duhovnu stvarnost dajući najbolje od sebe bilo materijalno bilo idejno. Crkvene građevine simboli su vjere i vremena u kojem su građene i iznad svega znak su Božje prisutnosti među nama. Crkva kao takva otvara vrelo mogućnosti za njezinu likovnu interpretaciju.

Ove godine na natječaj se odazvalo 298 učenika iz 36 osnovnih škola iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na blagdan Posvete Lateranske bazilike, 9. studenog izabrani su najuspješniji radovi te je postavljena izložba radova otvorenih za javnost u prostoru galerije ” Sv. Nikole Tavelića” u Interpretacijskom centru katedrale sv. Jakova Civitas Sacra.

Rezultati natječaja za razrednu nastavu su: 1. mjesto: Franka Arambašić, 4. razred, Katolička osnovna škola, Požega i Mia Marojević Ninić, 1. razred, OŠ Bijaći, Kaštel Novi; 2. mjesto:  Lenikelam Delić, 2. razred, Katolička osnovna škola, Požega; 3. mjesto: Emanuela Žarković, 1. razred, OŠ Bijaći, Kaštel Novi. A rezultati natječaja za predmetnu nastavu su: 1. mjesto: Lara Augustinović, 7. razred, Katolički školski centar Petar Barbarić, Travnik i Laura Toldi, 7. razred, Prva katolička osnovna škola u Gradu Zagrebu; 2. mjesto: Ema Mujakić, 8. razred, OŠ Srdoči, Rijeka te 3. mjesto: Petar Blaži, 8. razred, OŠ Novi Marof.

Pristigli likovni radovi su odraz bogatstva naše vjerničke baštine diljem naše domovine i susjedne nam Bosne i Hercegovine.