Katolička osnovna škola iz Šibenika na međunarodnoj konferenciji

Konferenciju pod nazivom „Vzgoja za ljubezen do domovine in države – Odgovorno odgranjajmo slovensko identiteto“ (Odgoj za ljubav prema domovini i državi – Odgovorno branimo slovenski identitet) organiziralo je Društvo katoličkih pedagoga Slovenije 20. studenoga 2021. povodom tridesete godišnjice osnutka svoje države.

Zbog nepovoljne epidemiološke situacije četiri učiteljice iz Katoličke osnovne škole u Šibeniku nisu bile u mogućnosti posjetiti Sloveniju, nazočiti konferenciji i upoznati tamošnje kolege. Štoviše, cijela se konferencija umjesto uživo odvijala preko aplikacije Zoom.

Željka Ćaleta Car, Antonija Mamužić, Ana Perak i Ivana Milišić dale su svoj doprinos konferenciji održavši predavanja i objavivši stručni rad u njihovome zborniku:

1. Razvijanje hrvatskog nacionalnog identiteta u nastavi Hrvatskoga jezika u prvome razredu osnovne škole – Željka Ćaleta Car
  2. Odgovorno očuvanje hrvatskog identiteta kroz nastavni predmet Priroda i društvo i školske projekte – Antonija Mamužić
  3. Hrvatska u mom srcu – Ana Perak
  4. Hrvatski jezik i književnost u osnovnoj školi kroz projektno učenje – Ivana Milišić

Uz pet plenarnih predavanja održano je 78 kraćih stručnih predavanja. Predavači su, osim iz Slovenije i Hrvatske,  bili iz raznih krajeva svijeta – od Argentine, Nizozemske, Mađarske, Njemačke do Švedske davši konferenciji međunarodni karakter.

Ivana Milišić, učiteljica Hrvatskoga jezika