U Zadru Dan škole proslavljen na virtualni način

Epidemija koronavirusa mnogo je toga zaustavila ili promijenila, pa su zbog poštivanja epidemioloških mjera Dan škole u Klasičnoj gimnaziji Ivana Pavla II. u Zadru proslavili virtualno uz pomoć Micrsoftove platforme Teams.

Na ideju i poticaj pedagoginje s. Ane Lipovac, a uz pomoć razrednika, profesora i odabranih učenika organiziran je polusatni program koji je započeo liturgijskim himnom sv. Ivanu Pavlu II. Aprite le porte a Cristo. Himan je skladao svećenik Marko Frisina, a čine ga uglazbljene riječi izgovorene na inauguracijskoj misi pape Ivana Pavla II. Zatim se je preko prezentacije prikazao život i djelovanje ovoga velikog Pape, a u njenom sklopu nalazila se i molitva koju je izmolio jedan učenik za svaki razred. Također, jedan je učenik, isto tako za svaki razred, pripremio i izložio ili pročitao kratki životopis sv. Ivana Pavla II. Spomenimo ovdje te učenike: 1.a Marija Urem, 1.b Roko Pažanin, 2.a Lucija Vidić, 2.b Viktorija Bačkov, 3.a Ivan Matković, 3.b Sania Brkić, 4.a Zara Šare, 4.b Šimun Lovrović. Po završetku programa bio je kviz o Ivanu Pavlu II. , a prvo je mjesto sa zasluženom nagradom pripalo Sari Barešić, iz 2.a razreda.