Izložba dječjih radova iz katoličke osnovne škole u Šibeniku

U četvrtak, 29. listopada 2020. u galeriji sv. Nikole Tavelića otvorena je izložba dječjih radova u sklopu 25. EMA-e (Edukativno-muzejska akcija) u organizaciji Sekcije za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva koja se održava svake godine u svibnju povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja.

Ove godine zbog epidemije koronavirusa nije mogla biti redovno održana. Interpretacijski centar ”Civitas Sacra” sudjeluje po 1. put u ovoj akciji i to u periodu od 29. listopada do 9. studenog.

Tema ovogodišnje EMA-e je ”Ljubav”, a u Centru se može pogledati izložba učenika Katoličke osnovne škole u Šibeniku na temu: ”Katedrala – odraz Božje ljubavi”. Učenici su svoje uratke radili uz mentorstvo prof. Milene Mikulandre, Julije Crnogaće, Ines Baljkas Nakić te Sandre Antić.

Na žalost, planirane radionice i predavanja su otkazane, no svaki posjetitelj izložbe dobit će knjižicu u kojoj će moći skupljati muzejske pečate te na taj način sudjelovati u završnoj nagradnoj igri.

Domaćin ovogodišnje EMA-e je Muzej grada Šibenika.

Fotografije možete pogledati OVDJE