Rektor Tanjić i biskup Škvorčević razgovarali o suradnji između Sveučilišta i katoličkih škola

Na svetkovinu sv. Petra i Pavla, 29. lipnja 2020., Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta u Zagrebu, predvodio je na dan župnog zaštitnika euharistijsko slavlje u župnoj crkvi u Kaptolu. Posjetio je potom u Biskupskom domu u Požegi biskupa Antuna Škvorčevića te se zadržao s njime u dužem razgovoru o aktualnim pitanjima Crkve u Hrvatskoj. Na susretu je sudjelovao i Ivica Žuljević, predstojnik Nacionalnog ureda HBK za katoličke škole te su među ostalim razgovarali i o suradnji između Sveučilišta i katoličkih škola, napose s obzirom na trajnu formaciju djelatnika navedenih ustanova, važnu za njihov katolički identitet. Rektor Tanjić razgledao je sakralnu zbirku i zbirku moderne i suvremene umjetnosti, izloženu u Dijecezanskom muzeju.