Sportski susret učenika katoličkih srednjih škola

Sportski susret učenika katoličkih srednjih škola u Republici Hrvatskoj održat će se u subotu 13. travnja 2024. godine u Požegi. Susret u organizaciji Nacionalnog ureda Hrvatske biskupske konferencije za katoličke škole i Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi započinje svečanim otvorenjem u subotu 13. travnja u 7.30 u Svečanoj dvorani Fakulteta turizma i ruralnog razvoja (Vukovarska 17, Požega), a nastavlja se odigravanjem utakmica u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, Dvorani Sokol, Sportskoj dvorani OŠ “Doobriša Cesarić” u Požegi te u Sportskoj dvorani OŠ fra Kaje Adžića u Pleternici.

Natjecanja će se održati u raznim sportskim disciplinama (futsal, košarka, odbojka, stolni tenis, šah), a sudjeluju učenici iz sljedećih škola: Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića – Slavonski Brod, Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti – Virovitica, Klasična gimnazija Ivana Pavla II. – Zadar, Nadbiskupijska klasična gimnazija don Frane Bulić – Split, Nadbiskupijska klasična gimnazija – Zagreb, Isusovačka klasična gimnazija – Osijek, Selezijanska klasična gimnazija s pravom javnosti – Rijeka, Franjevačka klasična gimnazija s pravom javnosti – Sinj, Katolička gimnazija s pravom javnosti – Požega, Ženska opća gimnazija družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti – Zagreb.

Program natjecanja

Petak, 12. travnja 2024.

• 17,00 – 18,00 sati – Dolazak u Požegu, Studentski dom dr. Franjo Tuđman, Osječka ulica 7.
  • Smještaj: Privatne kuće – obitelji, Nastavno obrazovni centar u Velikoj, Studentski dom dr. Franjo Tuđman, Dom sv. Augustina u Velikoj.

Subota, 13. travnja 2024.

• 7,30 sati – Fakultet turizma i ruralnog razvoja u Požegi, Vukovarska ulica 17 – Pozdrav organizatora i molitva.
  • 8,15 – 9,00 sati – Doručak u Studentskom domu, Osječka ulica 7
  • 9,15 sati – Odlazak na natjecanja

Dvorana Tomislava Pirca u Požegi
odbojka djevojke, mladići i djevojke stolni tenis

Dvorana Sokol u Požegi
šah mladići i djevojke

Školska sportska dvorana OŠ Dobriše Cesarića
košarka mladići i djevojke

Školska sportska dvorana OŠ fra Kaje Adžića u Pleternici
futsal mladići

• 10,00 sati – Službeni početak natjecanja
  • 11,00 – 11,30 sati – Užina u dvoranama gdje se održavaju natjecanja
  • 14,00 – 15,30 sati – Ručak u Studentskom domu u Požegi.
  • 16,00 sati – Dvorana sv. Terezije 13, (Dragutina Lermana 1, odmah uz Katedralu) Zatvaranje natjecanja i dodjela nagrada
  • Molitven završetak susreta – Katedrala sv. Terezije