Papa o katoličkim školama: Nije riječ o misioniranju

Papa Franjo naglasio je u četvrtak 1. prosinca posebnu zadaću katoličkih škola u društvu, uz poruku kako one ne služe misioniranju niti isključivanju onih koji ne vjeruju, prenosi Kathpress.

„Ovdje nije riječ o misioniranju, a ponajmanje o tome da one koji ne misle kao mi isključimo iz naših škola“, rekao je Papa u poruci sudionicima međunarodnog obrazovnog kongresa u Marseilleu. Štoviše, riječ je o tome da škola oblikuje nastavu za život u svim njegovim vidovima s proročanskom komponentom sebe samoga spoznati, voljeti i biti voljen, poručio je Papa.

„Za društvo je obrazovanje sigurno nezaobilazna obveza i u mnogim slučajevima nužni izazov“, rekao je Papa, nastavljajući kako se stoga u katoličkim školama treba stupiti u dijalog sa svim skupinama, s ljudima vjere kao i s onima koji ne vjeruju. Po njemu, odlučujući je pritom smisao zajednice.

„Živimo u jednoj obitelji, u jednoj zajednici, suodgovorni smo, radimo zajedno za zajedničku dobrobit, unatoč našim razlikama“, zaključio je Papa.

Preuzeto s: IKA