Ivan Mikolić, novi ravnatelj Katoličke osnovne škole u Virovitici

U skladu s dekretom požeškog biskupa msgr. dr. Antuna Škvorčevića o imenovanju novog ravnatelja u Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici obavljena je 24. kolovoza 2021. u prostorima škole primopredaja službe između dosadašnjeg ravnatelja vlč. Maria Večerića i novoimenovanog ravnatelja prof. Ivana Mikolića, vjeroučitelja. Primopredaji je u ime osnivača škole bio prisutan Ivica Žuljević, predstojnik Ureda za katoličke škole u Požeškoj biskupiji te Ana Galic Sambol, tajnica škole.

Nakon molitve predstojnik Žuljević pozdravio je prisutne te ukratko protumačio značenje čina primopredaje službe a zatim pročitao biskupov dekret o razrješenju dosadašnjeg ravnatelja Maria Večerića i imenovanju novog ravnatelja prof. Ivana Mikolića. Potom je ravnatelj Večerić upoznao novog ravnatelja s radom škole, njezinim odgojno obrazovnim projektom te s prvim koracima koje treba učiniti pred početak nove školske godine.

Nakon izvršene primopredaje službe predstojnik Žuljević predstavio je novog ravnatelja Mikolića svim djelatnicima škole te mu poželio blagoslovljeno poslanje i rad, a dosadašnjem ravnatelju zahvalio je njegovih šest godina vjernog vršenja odgovorne službe, osobito u početcima djelovanja škole i stvaranju uvjeta za evangelizacijsko poslanje mjesne Crkve na području osnovnog školstva u Virovitici.