Misa za maturante biskupijske klasične gimnazije u Dubrovniku

Maturanti Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića u Dubrovniku slavili su u ponedjeljak, 24. svibnja misu zahvalnicu za prethodne četiri godine provedene u školskim klupama. Misu je u sjemenišnoj kapelici u Dubrovniku predvodio duhovnik škole don Marin Lučić u koncelebraciji s ravnateljem don Josipom Lebom.

U propovijedi je don Marin kazao da su apostoli bili okupljeni s Blaženom Djevicom Marijom kada je na njih sišla sila Duha Svetoga. Kazao je maturantima da su i oni kroz ove četiri godine primali Duha Svetoga, te da su u tom razdoblju primili i sakrament krizme, kazavši da ih sada Gospodin šalje dalje. Školu je usporedio s „gornjom sobom“ gdje su se nalazili apostoli i Marija kada je na njih sišla sila Duha Svetoga. Osvrnuvši se na knjigu Postanka, duhovnik škole Lučić je kazao da Bog uvijek traži čovjeka, kao što je tražio i Adama i Evu kada su sagriješili: „Imajte na pameti da vas Bog traži, uvijek vas traži, pokušati vas pronaći. On je onaj koji prvi ljubi i to se posebno očituje u euharistiji gdje slavimo njegovu ljubav!“. Potaknuo je maturante da nikada ne zaborave tko su – da su djeca Božja, nadodavši: „To je identitet s kojim trebate ići dalje!“.

Na kraju mise učenicima su se obratili vjeroučitelj Šime Zupčić i ravnatelj škole Lebo.