Literarni natječaj „Blaženi Ivan Merz“

Profesori Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti pokrenuli su Literarni natječaj „Blaženi Ivan Merz“ 2004. godine u spomen na Ivana Merza, svoga kolegu, profesora francuskog i njemačkog jezika, kojega se s ponosom sjećaju.

Nagrada „Blaženi Ivan Merz“ dodjeljuje se najboljemu literarnom radu nadahnutom Blaženikovim promišljanjima.

Tema je ovogodišnjega Natječaja:

Moderno društvo očajava jer je izgubilo vezu s Praizvorom.

Prva je nagrada 1000 kn. Druga i treća nagrada su knjige.

Literarne radove treba poslati na e-mail adresu Nadbiskupske klasične gimnazije ured.nkg.zagreb@gmail.com s naznakom: Literarni natječaj „Blaženi Ivan Merz“ do 25. travnja 2021.

Radovi ne smiju biti duži od dvije kartice teksta (kartica: 1.800 znakova s prazninama, prored 1,5, veličina slova 12). Tekst treba biti potpisan imenom i prezimenom te razredom učenika, a na drugoj stranici trebaju biti sljedeći podatci: ime i prezime učenika, točan naziv škole te ime i prezime mentora.

Rezultati će biti objavljeni na spomendan Bl. Ivana Merza 10. svibnja 2021.

Svim učenicima i njihovim mentorima želimo puno nadahnuća i kreativnosti.