Rezultati Literarnoga natječaja „Blaženi Ivan Merz“ 2020. godine

Sedamnaesti Literarni natječaj „Blaženi Ivan Merz“ u organizaciji Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu je završio.

Ove je godine pristigao 21 rad iz 10 katoličkih škola Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Tema je bila: Pravo se rodoljublje ne smije zaustavljati na ovoj zemlji, već ono mora gledati u vječnost.

Četveročlano Povjerenstvo donijelo je sljedeću odluku:

Prvo mjesto osvojila je Nađa Podrić, učenica I. razreda Opće gimnazije Katoličkoga školskog centra u Banjoj Luci.

Drugo mjesto osvojila je Magdalena Kralj, učenica III. razreda Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti, Zagreb.

Treće mjesto osvojio je Dario Barjaktari, učenik II. razreda Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti, Zagreb.

Čestitamo prvonagrađenima!

Hvala svim učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na Literarnom natječaju „Blaženi Ivan Merz“. Dodjela nagrada bila je predviđena za Dan škole, 19. ožujka 2020., na Svetoga Josipa, no zbog aktualne situacije Dan škole je odgođen, kao i sve aktivnosti vezane za njega. O svim novim datumima pravodobno ćemo vas obavijestiti.