Stručni skup ravnatelja osnovnih škola

U Šibeniku je od 11. do 13. ožujka 2019. održan stručni skup za ravnatelje osnovnih škola na temu: „Ravnatelj i promjene u školstvu“. Na skupu na kojem je prisustvovalo oko 750 ravnatelja osnovnih škola iz cijele Hrvatske sudjelovali su i ravnatelji Katoličkih osnovnih škola. Prvi dan predavanja ravnatelji su bili upoznati s aktualnostima „Škole za život“ te isto tako s „Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj Školi kao i novim pravilnicima i obvezama škole“. Spomenuta predavanja održali su prof. Lidija Kralj, pomoćnica ministrice; Marija – Ana Zovko Tomaš, voditeljica Ureda za opće, pravne i normativne poslove i prof. Zdenka Čukelj, načelnica sektora za predškolski i osnovnoškolski odgoj. Istoga dana ravnatelji su bili upoznati s novostima iz Agencije za mobilnost i programe u EU i MZO-a. Drugoga dana Stručnog skupa ravnatelji su pobliže upoznati s projektom e-Škole kojeg je predstavila Andrijana Prskalo Maček, zamjenica ravnatelja CARNET – a. Predavanja na temu Upravljanja i organizacijskog učenja u funkciji profesionalnog razvoja škole i Uloga ravnatelja u odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju održali su dr. sc. Goran Livazović i prof. Robert Ciperman dok je predavanje na temu Novosti u propisima održala Olivera Marinković, dipl. iur. Zadnjeg dana susreta ravnatelji su pobliže bili upoznati s temom nasilja u školi i prevencijom istoga. Za vrijeme boravka u Šibeniku ravnatelje je ugostila Katolička osnovna škola u Šibeniku i ravnateljica s. Mandica Starčević gdje su prisutni ravnatelji osim slušanja predavanja na različite teme imali prilike jedni druge upoznati sa svojim školama i razmijeniti bogata iskustva koja nose iz istih.