ZAPOČEO PROGRAM STRUČNOG USAVRŠAVANJA NASTAVNIKA I DJELATNIKA U KATOLIČKIM ŠKOLAMA

U prostorima Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu održan je 11. i 12. listopada prvi ciklus ”Programa stručnog usavršavanja nastavnika i djelatnika u katoličkim školama”, u organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Nacionalnog ureda HBK za katoličke škole.

Četrdesetak polaznika iz desetak katoličkih škola dulje su se upoznali s poviješću Katoličke Crkve i njezinim naukom slušajući predavanja na temu: Sakramenti Crkve, Povijest Crkve i katoličkog školstva, Izvori Crkvenog nauka te Evangelizacija i misijsko poslanje, koja su održali profesori s Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Slijedeći ciklus održat će se 29. i 30. studenoga 2024. godine.