Sjednica Povjerenstva za trajnu formaciju djelatnika katoličkih škola

Na početku nastavne godine 2023./2024. održana je 28. rujna 2023. u prostorima Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu redovita sjednica Povjerenstva za trajnu formaciju djelatnika katoličkih škola na kojoj su sudjelovali njezini članovi: dr. Snježana Mališa, profesorica na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu, Ivana Mokri, vjeroučitelja i knjižničarka u zagrebačkoj Salezijanskoj osnovnoj školi te Danijel Holeš tajnik Ureda.

Nakon molitve tajnik Holeš pozdravio je članove Povjerenstva te predstavio dnevni red. Potom se pristupilo organiziranju programa Stručnog skupa za stručne službe u katoličkim školama, koji će se održati 10. studenog 2023. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u Zagrebu. Tema skupa je „Uloga stručnih službi katoličkih škola u prevenciji nasilja“. U sklopu susreta održat će se dva predavanja te pet različitih radionica. Također je dogovoren program Stručnog formacijskog skupa svih djelatnika katoličkih škola koji je predviđen za 8. i 9. ožujka 2024. a tema susreta je „Cjeloviti rast osobe“, tijekom kojeg će biti nekoliko stručnih predavanja, radionica te primjera dobrih praksi u katoličkim školama.  Sjednica je završila molitvom.