Loading Događanja

« All Događanja

• Ovaj događaj je prošao.

Literarni natječaj “Blaženi Ivan Merz”

17. veljače 2020. - 7. ožujka 2020.

Profesori Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu pokrenuli su Literarni natječaj “Blaženi Ivan Merz” 2004. godine u spomen na Ivana Merza, svoga kolegu, profesora francuskoga jezika, kojega se s ponosom sjećaju.

Nagrada “Blaženi Ivan Merz” dodjeljuje se najboljemu literarnom radu nadahnutom Blaženikovim promišljanjima.

Tema je ovogodišnjega Natječaja:

Pravo se rodoljublje ne smije zaustavljati na ovoj zemlji, već ono mora gledati u vječnost

Prva nagrada: 1000 kn

Druga i treća nagrada: knjige.

Literarne radove treba poslati na e-mail adresu Nadbiskupske klasične gimnazije ured.nkg.zagreb@gmail.com s naznakom: Literarni natječaj “Blaženi Ivan Merz” do 7. ožujka 2020. Radovi ne smiju biti dulji od dvije kartice teksta (kartica: 1.800 znakova s prazninama, prored 1,5, veličina slova 12). Tekst treba biti potpisan imenom i prezimenom te razredom učenika, a na drugoj stranici trebaju biti sljedeći podatci: ime i prezime učenika, točan naziv škole te ime i prezime mentora.

Nagrade će biti uručene na Danu škole 19. ožujka 2020. godine.

Želimo svim učenicima i njihovim mentorima puno nadahnuća i kreativnosti.

Ravnateljica Ljuba Duvnjak

Literarni natječaj bl. Ivan Merz